Organizatorzy

Piranha arts

To założona w 1987 roku niezależna agencja kreatywna z Berlina. Od samego początku muzyka była ich motorem napędowym. Ich celem jest promowanie wartości jaką niesie przekraczanie granic – zarówno politycznych, kulturowych jak i komercyjnych. Mają ponad 25 lat doświadczenia i są prawdziwymi innowatorami kultury, kuratorami, partnerami. Piranha Arts ma już aż 6 dynamicznie rozwijających się oddziałów. Wszystko zaczęło się od Piranha Records, którego celem było promowanie nowych brzmień i artystów z całego świata i całemu światu. Tymczasem Piranha Kultur zajmowało się organizacją, zarówno techniczną jak i programową, najlepszych festiwali oraz produkcją światowych eventów. Następnie przyszła kolej na międzynarodowe wydarzenia branżowe, takie jak WOMEX czy Classical: NEXT. Ich najnowszymi specjalizacjami są Piranha Research, która na nowo ustanawia relację pomiędzy muzyką i IT oraz Piranha Consult, która dostarcza profesjonalną ekspertyzę partnerom z całego świata, min. dla Atlantic Music Expo (Cabo Verde) Sound of the Xity (Chiny), Primera Linea (Cuba), Circulart (Kolumbia), Parto Musical (Brazylia) i inne. W 2016 roku Karneval der Kulturen dołączył do Piranha jako część Piranha Arts.

Kontakt: connect@piranha-arts.com

 

ICP Group / Poland Concept

Lokalnym partnerem WOMEX 17 w Katowicach jest agencja eventowa ICP Group SA i jej dział Poland Concept, który odpowiedzialna jest za zarządzanie międzynarodowymi projektami odbywającymi się w Polsce.

Strona ICP Poland Concept

 

Katowice Miasto Ogrodów

Lokalnym gospodarzem wydarzenia jest miasto Katowice i jego instytucja kulturalna Katowice Miasto Ogrodów. Jest ona odpowiedzialna za projekt UNESCO Miasto Muzyki oraz promowanie kultury.

Strona Katowice Miasto Ogrodów